KORONAVÍRUS - Poraďte sa

KORONAVÍRUS

AK SI NIE STE ISTÍ, PORAĎTE SA TELEFONICKY

Situácia sa mení každý deň a z minúty na minútu. Všetci potrebujeme vedieť, ako postupovať a na koho sa obrátiť.

• Ak sa u Vás prejavia príznaky, ako kašeľ, horúčka, sťažené dýchanie, bolesť hrdla, hlavy alebo kĺbov, najdôležitejšie je ostať doma a telefonicky kontaktovať lekára, lekársku pohotovosť, alebo Regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Na priložených telefónnych číslach Vám najlepšie zodpovedia na otázky, ktoré Vás zaujímajú. Rovnaký postup je aj v prípade, že ste boli v kontakte s niekým s podozrením na nákazu.
  • Ak sa u Vás príznaky nedostavili, no máte aj najmenšie podozrenie, že ide o vírus, odporúčame na 14 dní podstúpiť domácu izoláciu. Tá síce nie je lákavá, no zdržanie sa sociálnych kontaktov ochráni Vás aj ostatných.
  • Informácie o koronavíruse sa na Vás valia z každej strany, nie všetky sú pravdivé. Riadiť by sme sa mali odporúčaniami hygienikov. Všetko podstatné sme preto zhrnuli na:   web.vucke.sk

Prosím čítajte a dajte vedieť aj druhým, osobitne seniorom, ktorí často nemajú prístup k informáciám.

Nezabúdajte prosím na neustálu prevenciu, zvýšenú hygienu a hlavne  disciplinovanosť.

Poďme všetkým príkladom, že na východe vieme byť zodpovední.

KONTAKTY NA ODDELENIE EPIDEMIOLÓGIE

REGIONÁLNYCH ÚRADOV

VEREJNÉHO ZDRAVOTNÍCTVA V SR:

KOŠICE  0918 389 842

MICHALOVCE 0903 633 886